HERBALIFE Bağımsız Üyeleri

Fatma & Ali ihsan Sivri 0541 581 41 41

Kargom nerede?

 Herbalife

Sayfamızı Beğenin

Ali Ihsan Sivri

Sayfamızı beğenin, ürünlerimizden kullanıyor iseniz 'Kullanıcı Yorumlarına' sonucunuzu paylaşın, sürprizlerden haberiniz olsun!
Kategoriler

Evde yapılabilecek egzersizler

Günlük Hayatta Basit Egzersizler ve Önemi

 
 Modern şehir hayatının bize getirdiği olumsuzluklardan biri olan haraketsizlik sağlığımızı tehdit altına almaktadır. Gün içerisinde yaptığımız basit egzersizler hem sağlığımızı korumaya hem de ileride doğacak sıkıntıları geciktirmeye katkıda bulunmaktadır.


 Doğru nefes alıp vermek en basit egzersiz şeklidir. Soluğumuzu kontrol altına almayı sağladığımız durumda iç organlarımızda bizimle birlikte egzersizin ilk adımını atmışlar demektir. Nefes yoluyla aldığımız oksijenin vücudumuzun her yerine ulaşması aynı zamanda zihinsel bir aktivite olarak kabul edilebilir. 

 Gün içinde yapılacak yarım saatlik yürüyüş hiçbir zorluğu olmayan bir aktivitedir. Sadece vakit ayırmanız ve şartlanmanız sizin için yeterli olacaktır. Kadın-erkek her yaşta, uygun bir ayakkabısı olan herkesin yapabileceği türden basit egzersiz biçimidir. Metabolizmanızın hızlanmasını sağlar, bu sayede formda ve sağlıklı kalırsınız. Basit egzersizler sayesinde kişi bir iş gününde yaşadığı stresi ortadan kaldırabilir. Nefes alıp vermesi rahat, kalp atışları sakin ve düzenli olan bir kişinin basit egzersizlerle birlikte çalışma ortamındaki verimliliği de artar.

 Yaşam kalitesine ve sağlığına değer veren herkes düzenli egzersiz yapmanın bilincindedir. Esnekliğin vermiş olduğu, gerginlikten uzak, rahat bir vücut bedeninizin koordinasyonunu düzenler.

 Yorucu ve düzensiz egzersizleri değil düzenli ve rahatlatan egzersizleri günlükyaşantımıza dahil etmeliyiz.
İş yerinizde evinizde aracınızda otururken yapabileceğiniz türden egzersizler de mevcuttur. Yapmanız gereken vücudunuzun herhangi bir yerine yoğunlaşarak 5-10 saniye süreyle kasıp gevşek bırakmaktır. Bunu isteğiniz dahilinde birkaç defa uygulayabilirsiniz.

 Toplumumuzda yanlış olarak bilinen bir gerçek de spor ve egzersizin eş anlamlı olarak kabul edilmesidir. Egzersiz gün içinde kaslarımızın ve eklemlerimizin farkında olarak enerji harcanması şeklinde yapılırken spor şiddetli yorgunlukla sonuçlandırılan ve nefes alıp verme hızını artıran yağ yakma aktivitesidir.

 Günlük hayatta yaptığınız basit egzersizler doğru nefes alma, yürüme vs. için kaslarınızı kullanmak durumundasınızdır. Bu kaslarınızı gün içinde düzenli olarakçalıştırdığınızda her geçen gün yaptığınız işleri daha az nefes alarak yani daha az oksijenle yapmaya başlarsınız. Bu da daha az yorulacağınız anlamına gelir.

 
 İlerleyen yaşla birlikte sağlıklı bireyler olarak kalabilmek ve kaliteli bir yaşam standardı sürdürebilmek için günlük hayatta basit egzersizleri alışkanlık haline getirmeliyiz. Solunum egzersizleriyle diyaframımızın kuvvetini artırarak akciğerlerimize daha fazla oksijen gitmesini sağlamalıyız.

 

                         Herbalife kullanırken egzersiz yapmak, Günlük hayatta egzersiz, evde yapılabilecek egzersizler. herbalife satış

 

 

Herbalife ürünleri kullanımı

Herbalife kullanıcı yorumları

Bilimsel makaleler

Herbalife hakkında

Herbalife ürünleri satışı

 Herbalife Cilt Bakım Ürünlerini Ücretsiz Deneyin
Sağlık Haberleri
Önemli Linkler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.67732.688
Euro2.94192.9537
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 31° 21°
Üyelik Girişi
Site Haritası